Talimatname
24 Ağustos 2019 tarihinde koşulacak olan Gece Koşusu organizasyonunu hakkındadır. 
Yarışmanın start ve finiş noktaları İstanbul Yenikapı Miting Alanıdır. 5K için başlama saati 20:00, 10K için ise 20:15’dir. Yolun trafiğe kapalı olduğu süre : 3 saat (19.00 - 22.00 arası) 5K ve 10K Genel tasnifin yanı sıra; 10K da masterlar ve business yarışı da yapılacaktır. Sporcuların yarışlara iştirak edebilmeleri için web sitesi üzerinden online kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tasnifler kadın ve erkek olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. 18 Yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan herkes 10K’ya, 16 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan herkes 5K kategorisine iştirak edebilir. Web sitemizden ulaşabilirsiniz parkur bilgilerine ulaşabilirsiniz.​

Yarış alanına ulaşım
Start yerine Marmaray ve bu hatla entegre kartal Kadıköy Metrosu ile Anadolu yakasından, Hacıosman Yenikapı Metrosu ve bu hatla entegre Metrobüs hattı ve Havalimanı Yenikapı hattı ile de Avrupa yakasından ulaşmak mümkün olacaktır.

11. Sporcu çantaları (eşyaları) teslimi: Sporcular daha önceden kendilerine teslim edilen çantaları veya kendilerine daha önce teslim edilen stickerları yapıştırmaları halinde kendi çantalarını ile start yerlerine gelmeleri gerekmektedir. Yarıştan önce start noktasında bulunan çadırlara numara aralıkları verilecektir. Sporcu göğüs numarası ile aynı olan önceden belirlenmiş yere çantasını emanet edecektir. Daha sonra yarışı bitiren sporcu göğüs numarasını ibra ederek çantasını geri alacaktır. Sporcuların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önemle rica olunur.​​

​Kayıt ücretleri

10K için;

31 Temmuz tarihine kadar : 40TL,   20 Ağustos tarihine kadar ise : 60TL

 

5K için;

 

31 Temmuz tarihine kadar : 30TL,  20 Ağustos tarihine kadar ise : 50TL

 

Geç kayıt ücreti 80TL olacaktır. Geç Kayıtları için önemli duyuru! Geç kayıtlar Fuarda gerçekleştirilecektir. Geç Kayıt Tarih ve Zamanları 23 Ağustos 2019  Cuma,saat 10:00 - 20:00 arası

                                                     ​

Son Kayıt Tarihi : Kontenjanlar dolduğu taktirde,  ilgili kategorinin kaydı kapanacaktır. Kontenjan dolmadığı taktirde ise son katılım tarihi 20 Ağustos 2019’dur. 

Kategori seçimi: Yarışa bireysel olarak katılan sporcu kayıt esnasında isterse kulüp seçeneğinin yerine temsil etmek istediği ili yazarak istediği şehri temsil edebilir.

Yarış Kiti Dağıtımı

Yarıştan önce sporcuların yarış kitlerini (göğüs numarası, chip, çanta vb) alacakları Fuar alanı ilgili detaylar yakın bir tarihte sayfamızda duyurulacaktır.

(10K) GENEL TASNİF


GENEL TASNİF YAŞ GRUBU ;


ERKEKLER - KADINLAR
18-39

Yarışmaya bireysel olarak katılacak sporcular kulüp seçeneğine herhangi bir ili, İstanbul ilçeyi yada çalıştıkları kurumu da yazabilirler. Genel tasnifin haricinde başka bir kategoride de yarışmacı olmak isteyen sporculardan ekstra bir ödeme talep edilmemektedir.

Genel Tasnif yaş grupları için verilecek ödüller web sitemizden ileriki bir tarihte ilan edilecektir.


10K Masterlar Yaş Gurupları 
Erkek - Kadın : 
40-49 - 50-59 - 60-69 - 70+           
 

10K BUSINESS (KURUMLAR)

18 Yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan herkes Business kurumsal 10K'ya iştirak edebilir. Kayıt için kurumların  sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. 


Başvuru : Web sitemizden kurumsal kayıt formunu indirip, tarafımıza mail atılması gerekmektedir. Bu kategoride yarışabilmek için en az üç sporcu ile iştirak edilmesi gerekmektedir. Business (kurumsal) Koşu kategorisinde yarışacak sporcu aynı anda bireysen yarışmacı olarak da tasnife alınacaktır


Business (kurumsal) 10K’ya katılmak isteyen kurumlar kontenjan durumuna göre en geç 20 Ağustos’a kadar ilgili dönem tutarını kayıt esnasında verilen I-BAN numarasına yatırmaları gerekmektedir.
Takımlar istedikleri kadar sporcu ile yarışmaya iştirak edebilirler. Üst sınır yoktur. Değerlendirmeye ise yarışı tamamlayan ilk üç sporcu alınacaktır. 


Business (kurumsal) da sporcu, koşacağı kurumu temsil edebilmesi için o kurumun bordrolu çalışanı olması gerekmektedir. 
Kurumun bordrolu çalışanı olması halinde yabancı uyruklu sporcularda yarışmaya katılabileceklerdir.
Yarışı bitiren ilk üç sporcunun toplam zamanı o takımın aldığı puan olacak ve buna göre derecelendirilecektir.

Takımların değerlendirmesine örnek vermek gerekirse;
Koştukları Zaman Topladıkları Puan Sıralama
Sporcu "a" Sporcu "b" Sporcu "c" 
Takım "A" 1:25:18 1:58:41 2:05:12 05:29:11 Puan; 3.
Takım "B" 1:12:22 1:44:56 2:02:54 05:00:12 Puan 1.
Takım "C" 1:20:20 1:47:50 2:02:40 05:10:50 Puan 2.

 

Business kayıt formu için tıklayınız

5K 

16 Yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan herkes 5K yarışına iştirak edebilir. 

 

Ulaşım
AVRUPA YAKASI :

Hacıosman Levet Taksim Yenikapı Metro Hattı -  Bu metro hattı ile bağlantılı Metrobüs hattı

Havalimanı Yenikapı hattı 
Kirazlı Yenikapı hattı -  Bu hatlar ile bağlantılı metrobüs hattı  -  Bu hatlar ile bağlantılı Bağcılar Kabataş hattı


ANADOLU YAKASI :

Marmara Ayrılık Çeşmesi Kazlıçeşme Metro Hattı  -  Bu hat ile bağlantılı Kadıköy Kartal Metro Hattı 

STK Partnerlerimiz ...

Bakıma Muhtaç Sokak Hayvanları İçin Koşuyoruz