Pentathlon Modern

City Tour İstanbul

Corporate Games

Laser Run Nedir

Laser Run, yarışma sahasında hem koşunun hem de lazer silahı ile bir atış poligonun bir arada bulunduğu bir olimpiyat sporudur.

 

Yaş gruplarına göre 400 metre -3200 metre aralıklarında kategorilerinin gerektirdiği mesafelerde koşu ve atış yapılan müsabakalarda . (50 saniye sürede 5 lamba yakma esaslı) yarış her zaman koşu ile tamamlanır.

 

400 metrelik parkurda müsabaka koşu ile başlar ve parkur üzerinde bulunan poligonda (maksimum 50 saniye) 5 hedef vurularak koşuya devam edilir ve yarışma koşu ile sona erer.

 

Yarışma, sahasında hem koşunun hem de lazer silahı ile bir atış poligonun bir arada bulunduğu bir olimpiyat sporudur.

Etkinlik Alanı

Otopark ve dinlenme alanlarıyla laser run organizasyonuna ev sahipliği yapacak Yenikapı Miting alanı  İstanbul'un her yerinden de ulaşım imkanına sahip ortak bir merkezdir.

Hem çim hemde beton zeminde yapılacak yarış için sporculara özel çadırlar talep edilmesi halinde meydana kurulabilecektir.  

Eğitim ve Atrenman

Koş parkurunun içinde bir de atış poligonu yer almaktadır. lazer sistemi ile çalışan ve 5-10m mesafedeki 5 hedefe atış yapılan laser silahının  yarış öncesi eğitimi  planlanmaktadır.

 

Meraklıları için ise Atatürk olimpiyat stadında yarışdam önceki hafta sonu atrenman yarışmaları yapılabilecektir. 

 
Adsız çizim adlı dosyanın kopyası (3).pn

Laser Run City Tour

Yenikapı

Etkinlik alanı

 
 

Ortalama 800m X 4 etaptan oluşan parkurunda start verildikten sonra 50. metrede 5 her sporcu için 5 hedefin bulunduğu birde atış poligonu bulunmaktadır. 

Her yaş gurubuna hitap eden yarışlarda mesafe daha kısa ama atış sayısı yine 5 olacaktır.

Yenikapı miting alanında koşu için hem betin zemin hem de çim alanın kullanılması planlanmaktadır.

Yarış parkurun her yerşnden rajatlıkla takip edilebilecek şekilde dizayn edilecektir.

Sporcular koşu esnasında atletizm pistinin bir benzerinde uzunluğu 800m olan bir mesafede koşacaklardır. 

Parkur

Modern pentatlonun da başlangıcı olan 1912’deki Stockholm Olimpiyat Oyunları’nda bu branş o zamanın askeri standartlarına göre yeniden düzenlenerek eskrim, 200 metre serbest yüzme, binicilik, koşu ve atıcılık sporlarını kapsar hale getirildi.
 
Ülkemizin 1912’den beri düzenlenen olimpiyatlara temsilci gönderemediği bu branşta İlke Özyüksel bir ilki gerçekleştirdi. Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil edip topladığı puanlar sayesinde olimpiyatlara katılma hakkı elde etti.
 
İlke Özyüksel’in asıl hedefi, önceki demeçlerinde de belirttiği üzere, Türkiye’nin bu branşta yeri olduğunu tüm dünyaya göstermek. Tabii ki bu hedefin ilk basamağı olan Türkiye’de modern pentatlonun bilinirliğini artırmayı kendi adını duyurarak şimdiden gerçekleştirdi.

MP Hakkında

Kurumsal ve bireysel katılımın yanı sıra sporcular isterlerse yanlarında  Minikler, Yıldızlar ve Gençler veya (ilk-orta-lise) kategorilerinde de yarışmaya sporcu dahil edebileceklerdir.

Her yaşa hitap eden ve eleme usulü yapılacak yarışlarda katılım iletişim formu ile ilk başvuru yapılacak ardından komite tarafından detaylı bilgilendirilecekdir.  

Katılım

Bize Ulaşın
 
 

Laser Run City Tour

İstanbul

Ortaklarımız

24.08.19

Laser Run City Tour

Istanbul